Your shopping cart is empty!
Menu

Tomas Rinkevičius: „Tikrai nekeliame baltos vėliavos“

Šarūno DUŽINO nuotr. Šarūno DUŽINO nuotr.

Šį savaitgalį Panevėžio „Cido“ arenoje paaiškės pirmojo šio sezono trofėjaus – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro nugalėtojas. Tarp keturių pajėgiausių Lietuvos ekipų varžysis ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

Šeštadienį 19.45 val. neptūniečiai šio turnyro pusfinalio susitikime kausis su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais. Prieš šią dvikovą, 17.10 val., kitame pusfinalyje varžysis Kauno „Žalgirio“ ir Prienų „TonyBet“ atstovai.

Pusfinalių pralaimėtojai sekmadienį nuo 16.10 val. kausis dėl trečiosios vietos, nugalėtojai – nuo 18.45 val. grumsis dėl pagrindinio LKF trofėjaus.

Visas keturias rungtynes tiesiogiai iš „Cido“ arenos transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.

„Neptūno“ krepšininkai į Panevėžį atvyko rungtynių išvakarėse ir iškart po kelionės nuo 20 val. treniravosi „Cido“ arenoje.

tomas.jpg

Kaip vertinate pusfinalio varžovą? Ką daugiausiai savo žaidėjams akcentuosite? - pasiteiravome „Neptūno“ vyr. trenerio Kazio Maksvyčio asistento Tomo Rinkevičiaus.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - rimtas varžovas. Vilniečiai pasistiprino tą savo vienintelę poziciją, kuri jiems kėlė abejonių, pasikviesdami Antaną Kavaliauską. Mes šį sezoną su „Lietuvos rytu“ žaisime jau trečias rungtynes. Pirmąsias rungtynes Vilniuje rugsėjo mėnesį „Lietuvos rytui“ pralaimėjome rezultatu 78:87, o antrąsias rungtynes sausio mėnesį Klaipėdoje pralaimėjome beveik identišku rezultatu – 79:88. Šįkart jau turėjome savaitę laiko pasiruošti, išanalizuoti savo klaidas. Bandysime tų pačių klaidų, kurias darėme pirmose ir antrose rungtynėse nebekartoti. Paskutinėse rungtynėse Klaipėdoje prieš „Lietuvos rytą“ pradėjome gerai, net vedėme, bet trečiajame kėlinyje, suaktyvinus varžovams gynybą, mūsų žaidimas išsiderino. Bandysime nebekartoti tų klaidelių. Reikia stengtis atsilaikyti prieš „Lietuvos ryto“ aktyvią gynybą.

Daugelis akcentuoja „Neptūno“ snaiperius. Kalbama, kad jei neptūniečiai „išsišaudo“, gali nuskandinti bet kokią ekipą.

Mūsų vienas iš stipresnių ginklų - tolimi metimai. Gali pataikyti ne tik gynėjai, bet ir aukštesni mūsų žaidėjai. Tai yra mūsų pliusas.

Kaip manai, ar yra įmanoma įveikti „Lietuvos rytą“?

Mes atvažiavome čia su mintimi, kad būtina rimtai kovoti. Tikrai nekeliame baltos vėliavos.

Galbūt dvikovoje su „Lietuvos rytu“ taupysite jėgas ir stengsitės susikoncentruoti dėmesį į sekmadienio rungtynes?

Jėgų taupyti nesiruošiame, žaisime kaip galime ir mokame. Apie kitą dvikovą nemąstome. Mąstome apie artimiausią savo varžovą. Kol kas nėra aišku, su kuo mums sekmadienį teks žaisti.

Kokios mintys apie „Žalgirio“ ir „TonyBet“ dvikovą? Ar prieniškiams yra šansų nugalėtų žalgiriečius?

Tai prieniškiai šiemet jau įrodė. Juolab, kad žaidžiama ne Kaune, o neutralioje aikštėje. Visko gali būti.

Portalas „BasketNews.lt“ pateikė „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ dalyvavimo LKF taurės turnyre istoriją.

Nuo 2007 metų, kuomet buvo dar kartą pradėtos rengti LKF taurės varžybos, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa jose dalyvavo 5 kartus. Vilniaus klubas paskutinius dvejus metus šias varžybas praleido. Iki tol, vilniečiai visus penkis sykius rungtyniavo finale, kuriame du kartus (2009 ir 2010 metais) jiems pavyko tapti LKF taurės savininkais.

Klaipėdos „Neptūno“ komanda šio turnyro finaliniame etape yra žaidusi du kartus (2008 ir 2011 metais). Abu kartus užimta ketvirtoji vieta. Praėjusiais metais klaipėdiečiai penktajame varžybų etape du kartus vieno taško skirtumu nusileido Kėdainių „Nevėžiui“ ir į pusfinalį nepateko.

back to top