Jūsų krepšelis tuščias!
Menu

"Neptūno" varžybos - tarp lankomiausių VTB

Egidijaus JANKAUSKO nuotr. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Šį sezoną VTB Vieningosios lygos pirmenybėse debiutavęs Klaipėdos "Neptūnas" per savo namų rungtynes gali pasigirti gausiu žiūrovų būriu - tarp 20 lygos ekipų "Neptūnas" pagal sutraukiamų žiūrovų skaičių yra antroje vietoje ir pirmąją poziciją užleido tik Kauno "Žalgiriui".

VTB vieningosios lygos pirmenybėse neptūniečių namų varžybas ateina pažiūrėti vidutiniškai po 4217 žiūrovų. Per šešias VTB Vieningosios lygos varžybas iš viso "Švyturio" arenoje apsilankė net 25 300 žiūrovų.

Taigi, skaičiai patys kalba už save - klaipėdiečiams reikia aukšto lygio krepšinio, jie savo mieste nori matyti ne tik Lietuvos komandas, bet ir garsias užsienio ekipas.

"Žalgirį" vidutiniškai kiekvienose rungtynėse stebi po 9 446 žiūrovus (per 6 rungtynes "Žalgirio" arenoje apsilankė 56 679 krepšinio mėgėjai).

Trečiąją vietą pagal žiūrovų lankomumą užima Ukrainos "Doneck" klubas (vidutiniškai po 3 742 žiūrovus), ketvirtąją - Rusijos Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (3 692), penktąją - Minsko "Cmoki" (3365).

Skiriasi biudžetai

Pasak VTB Vieningosios lygos rinkodaros ir projektų vadovo Sergejaus Kobylskio, nenuostabu, kad "Neptūnas" sutraukia tokį gausų žiūrovų būrį, kadangi tai ambicinga komanda.

"Neptūniečiai rungtyniauja išties gražiai, neretai rungtynių intriga išlieka iki pat dvikovos pabaigos. Geriausias to pavyzdys Klaipėdoje vykusi akistata su Maskvos CSKA žvaigždynu. Tuomet klaipėdiečiai kovėsi kaip tikri didvyriai. Visi buvo nustebę ir tiesiog liko sužavėti", - "Vakarų ekspresui" sakė VTB Vieningosios lygos atstovas.

Kol kas "Neptūnas" šioje lygoje yra iškovojęs vieną pergalę (po pratęsimo rezultatu 110:106 nukovė Minsko "Cmoki") ir patyręs vienuolika pralaimėjimų.

Tačiau, pasak S. Kobylskio, ši statistika ne visiškai atspindi tikrąjį "Neptūno" pajėgumą.

"Neptūno" pergalių kraitis galėjo būti ir didesnis, tačiau keliose VTB rungtynėse pritrūko patirties ir sėkmės: Klaipėdos klubas buvo arti pergalės dvikovoje prieš Krasnojarsko "Enisey" ekipą (pralaimėta po dviejų pratęsimų) ir Liubercų "Triumf" krepšininkus. Žinau, kad ne viena VTB ekipa akivaizdžiai prisibijo "Neptūno". Žinant tai, kad "Neptūno" biudžetas dešimt ar net daugiau kartų mažesnis už kitų VTB ekipų, klaipėdiečiai - šaunuoliai ir tikri savo miesto patriotai. Aikštėje kaunasi tikrai garbingai. Ateityje jie gali mus nestebinti dar ne viena pergale. Su kiekvienomis rungtynėmis jie įgauna vis daugiau pasitikėjimo", - pabrėžė S. Kobylskis.

Domisi verslininkai

Yra nemažai skeptikų, kurie plaka liežuviais, jog "Neptūnui" dalyvauti VTB vieningoje lygoje pernelyg brangu ir tai nenaudinga, tačiau vargu ar jie supranta, kad tai puiki galimybė reprezentuoti savo šalį, miestą, užmegzti glaudesnius tarpusavio sporto ir net verslo ryšius.

VTB Vieningoji lyga padeda garsinti Klaipėdos miesto vardą: visas varžybas transliuoja Lietuvos ir Rusijos televizijos, įvykius nušviečia daugybė laikraščių ir interneto svetainių.

Priminsime, kad neptūniečiai 2012 metų spalio 7 dieną Klaipėdoje vykusiose VTB Vieningosios lygos atidarymo varžybose privertė prakaituoti CSKA žvaigždyną - tituluotiems varžovams nusileido tik pačioje rungtynių pabaigoje rezultatu 72:83.

Kuomet CSKA žaidė Klaipėdoje, į "Švyturio" areną buvo atvykę net 18 įvairių Rusijos žurnalistų: televizijos, laikraščių, įvairių internetinių portalų reporterių, sporto redaktorių.LANKĖSI GRANDAI. Kuomet Maskvos CSKA su "Neptūnu" žaidė Klaipėdoje, į "Švyturio" areną buvo atvykę net 18 įvairių Rusijos žurnalistų: televizijos, laikraščių, įvairių internetinių portalų reporterių, sporto redaktorių. Jie parengė reportažų ne tik apie sportą, bet ir Klaipėdos miestą.

"Reikia suprasti, kad įveikti tokio lygio ekipą - būtų kažkas nerealaus. Vien tai, kad turime garbės kautis ir patirties semtis iš Europos krepšinio grandų - mums tikra garbė. Tai Klaipėdos miesto prestižo reikalas, galimybė labiau išreklamuoti save, užmegzti glaudesnius ryšius ir atskleisti savo stipriąsias puses. Tarsi visos Lietuvos reklama. Be to, žaidėjams tai neįkainojama patirtis ir investicija į ateitį", - teigė "Neptūno" komandos vadovas Osvaldas Kurauskas.

Anot jo, būtent dalyvavimas VTB Vieningoje lygoje "Neptūnui" padėjo pritraukti daugiau rėmėjų.

"Verslininkams gerai tai, kad jų logotipai ir prekiniai ženklai lieka pastebėti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Šiemet generaliniu rėmėju tapo stambi ekspedicinė firma "Kaminera". Džiugu, kad vis atsiranda žmonių, kurie mus palaiko, mato mūsų darbus ir tiki, kad galime dar daugiau. Kiekviena parama mums labai svarbi ir skatina dar labiau pasitempti. Tikiu, kad bendromis pastangomis galime pasiekti daugiau pergalių ir garsinti Klaipėdos vardą", - kalbėjo O. Kurauskas.

- Taip pat būtent per VTB atsirado susidomėjimas iš Maskvos verslininkų, kurie domisi mūsų uostu. Mums bendradarbiaujant į Klaipėdos uostą buvo atvykusi Rusijos verslininkų delegacija, kuri norėtų krovinių strautus nukreipti per Klaipėdos uostą. Dar vyksta derybos. Jei šis projektas pavyks, tai bus nauda ekonominiu atžvilgiu visai Klaipėdai. Be to, jei pavyks išplėtoti šį verslą, rusai mums žadėjo, jog taps "Neptūno" rėmėjais. Nuolat ieškome rėmėjų, nesėdime sudėję rankų. Mums labai svarbus ir miesto požiūris, pagalba. Prieš pareiškiant norą dalyvauti VTB Vieningoje lygoje, tarėmės su miesto vadovais, jie išreiškė pritarimą ir žadėjo mums padėti. Laukiame valdžios pažadų įgyvendinimo", - pridūrė jis.

Klaipėdos valdžiai pavyzdžiu galėtų tapti Vilniaus politikų dosnumas savo miesto komandoms: jie šiemet vienu milijonu - iki 4 mln. litų didina Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšinio klubo finansavimą, taip pat 3 milijonus skirs (pernai buvo 2 mln.) "Žalgirio" futbolo komandai ir 0,7 mln. Lt (buvo 0,5 mln.) - moterų krepšinio "Kibirkšties-Viči-Iki" ekipai.BENDRADARBIAVIMAS. Klaipėdos "Neptūno" klubo vadovas Osvaldas Kurauskas (dešinėje) ne tik prašo miesto paramos, bet ir nuolat aktyviai ieško bei bendrauja su galimais rėmėjais - įvairių įmonių vadovais ir verslininkais. Tai duoda vaisių - rėmėjų gretos plečiasi, pasirašomos vis naujos sutartys. Šį sezoną komandą sutiko paremti ir verslininkas Arūnas Tumas (kairėje).

Straipsnis parengtas pagal dienraštį "Vakarų ekspresas", teksto autorius - Paulius Matulevičius 

Aukštyn

Ištikimiausi mūsų rėmėjai